Öncelikle kendimize bir tane fotoğraf seçelim…

fotoğrafınızı seçerken arka fonun tek renk olmasına dikkat edelim 3d yazıcıda çıktığında daha net bir görüntü almanın kolay olabilmesi için ki bunu biraz aşşağıda daha detaylı anlattım.

Seçtiğimiz yüksek çözünürlükte bir fotoğrafı yukarıda görüldüğü gibi indirelim.Yüksek çözünürlükte olması önemli kullanacağımız site renklerin frekans değerlerine göre katmanların yüksekliğini belirlediği için çözünürlüğün iyi olması demek daha detaylı bir fotoğraf baskısı alabileceğimizi gösteriyor.

Daha sonra http://3dp.rocks/lithophane/ adlı siteye giriş yapıyoruz ve yukarıdaki arayüz ile karşılaşıyoruz.

İmage sekmesine tıklayarak fotoğrafımızı siteye yüklüyoruz.Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Model sekmesine tekrar tıklayarak bir önceki sayfamıza geçiş yapıyoruz.

Artık siteye yüklediğimiz fotoğrafımız 3 boyutlu bir model haline dönüştü bunu yaparken daha önceden anlattığım gibi renk frekanslarını referans alarak katman yükseklikleri atıyor yani sizin arka planınız beyaz ise katman max seviye oluyor siyak ise zemine sıfır yükseklikte oluyor o yüzden seçeceğimiz arka plan renginin tek renk olmasına dikkat edelim.

Daha sonrasında ki işlemimiz ise download butonuna tıklayıp 3d modelimizi stl olarak indirmek olacaktır.İndirdiğimiz dosyayı hangi slicer(ultimate cura,slic3r) programı kullanıyorsanız ona atmanız yeterli olacaktır.

İYİ EĞLENCELER